Informace pro návštěvníky

služby

  • Pamětní razítko kláštera je k dispozici v pokladně kláštera.
  • Dolní i horní nádvoří si můžete projít a prohlédnout zdarma.

Parkování

Parkoviště pro osobní automobily, autobusy a jiná motorová vozidla se nachází 300 m od kláštera při samotném vjezdu do obce u dřevěného mostu. Vlastníkem parkoviště je Obec Zlatá Koruna (tel. 380 743 119). Parkoviště je zpoplatněné od poloviny května do poloviny září. Parkování v samotné obci je zakázáno.

Přístupnost

Do areálu kláštera je bezbariérový přístup. Do pokladny sice vede několik schodů, ale u vstupu do pokladny na nádvoří je umístěn zvonek, kterým se přivolá pokladní. V objektu je k dispozici bezbariérové WC.

Více informací o přístupnosti kláštera naleznete na mapybezbarier.cz.

Zvířata

Volný pohyb psů a jiných zvířat v areálu není povolen. Na samotnou prohlídku mohou zdarma slepečtí a asistenční psi.

Cyklisté

Jízdní kola lze v objektu odkládat výhradně do kolostavů, umístěných na dolním i horním nádvoří. Prosíme cyklisty, aby svá kola neopírali o zdi a jiné předměty na nádvořích. Objekt neručí za případnou ztrátu či poškození jízdního kola. Jezdit na kole v klášterním areálu je zakázané. Prosíme cyklisty, aby při příjezdu ke vstupní bráně kláštera, sesedli ze svých kol.

Občerstvení

V hale se nachází automat na teplé nápoje. V samotné obci je několik restaurací, které jsou ovšem otevřené pouze od června do září.